O NASAUTOMATYKA I MASZYNY KONTAKTNASZA STRONA UŻYWA PLIKÓW Cookies- Dowiedz się więcej
O NAS
KONTAKT

Jesteśmy wielobranżową firmą od 2003 roku na rynku, świadczymy usługi w szerokim zakresie.
AUTOMATYKA, AUTOMATYZACJA PRODUKCJI:
•           Konstruujemy maszyny przemysłowe z dowolnych dziedzin produkcji
•           Wykonujemy sterowanie do maszyn i urządzeń przemysłowych
•           Projektujemy precyzyjne manipulatory 3D i dostosowujemy je do wykonywania wymaganych czynności
•           Modernizujemy, naprawiamy maszyny, oraz łączymy je w ciągi produkcyjne
•           Chętnie podejmiemy każde wyzwanie związane z automatyzacją, w dowolnych dziedzinach produkcji
Automat do produkcji drutów oczkowych

FILM DO POBRANIA KLIKNIJ ABY POBRAĆ WMV


Drucik oczkowy
Motkownica automat szpulujący do drutu
 
FILM DO POBRANIA KLIKNIJ ABY POBRAC AVI

Motek z drutu wiązałkowego

Linia do korowania drewna
FILM DO POBRANIA KLIKNIJ ABY POBRAĆ WMV

Linia do korowania drewna:
Automatyzacja procesu korowania drewna
Wykonaliśmy od podstaw cały układ sterowania dla kilku korowarek tak aby sam obsługiwał cały proces korowania. Wszystkie czynności odbywają się automatycznie na podstawie sygnałów z określonych czujników, całym procesem zawiaduje sterownik mikroprocesorowy PLC. Człowiek tylko załącza maszynę na początku zmiany i dostarcza kłody do zasobnika, resztę czynności wykonuje maszyna samoczynnie w cyklu automatycznym.  
Obrabiarki wielooperacyjne dużej wydajności:
Nasza firma zajmuje się wykonywaniem projektów maszyn w systemie 3D Solid Edge. Poniżej widać ostatnio wykonane projekty maszyn dla kilku różnych firm, niektóre są już uruchomione. Specjalizujemy się w projektowaniu maszyn do obróbki metalu i tworzyw sztucznych ale chętnie przyjmiemy także inne wyzwania. Poniższe projekty są to maszyny specjalistyczne do obróbki metalu, dedykowane do jednego lub kilku rodzajów detali. Takie maszyny służą głównie do zwiększenia wydajności produkcji a tym samym obniżenia kosztów. W każdej z tych maszyny zastosowano wykonywanie jednocześnie wielu operacji na kilku rożnych stanowiskach i kilku detalach oraz przemieszczenie detalu po każdym cyklu. Takie rozwiązanie daje skrócenie czasu produkcji całego detalu do czasu pojedynczej operacji.

Maszyna do dwustronnego kalibracji i gwintowania ciękich rurek
FILM DO POBRANIA KLIKNIJ ABY POBRAĆ WMV
Maszyna do dwustronnej kalibracji i gwintowania ciękich rurek, których średnica nie przekracza 12mm i długosci do 100mm
Maszyna pobiera półfabrykat z magazynku i przekłada przekładakiem na stanowiska kolejnych operacji. Najpierw jest wykonane wiercenie następnie fazowanie a na końcu gwintowanie.

Zataczrka wielooperacyjna do prętów
Zataczarka do prętów:
Długość prętów do 300mm średnica do 30mm, możliwe zamontowanie do 8 wrzecion do wiercenia lub toczenia.
Maszyna jest wyposażona w samoczynny podajnik bębnowy do prętów o długości nie większej niż 100mm. Można też zamontować podajnik magazynkowy na długie pręty. W danym przypadku zastosowania tej maszyny są wytaczane na obu końcach pręta fi10 rowki na seger oraz planowane i fazowane końce pręta.  

Maszyna do wykonywania nakrętek prostokątnych 
Maszyna do wykonywania nakrętek prostokątnych z otworem umieszczonym mimośrodowo.
W tej maszynie półfabrykat jest cięty z pręta prostokątnego o wymiarach 20x30mm. Po ucięciu plastra o grubości 6mm cztery krawędzie styczne do płaszczyzny cięcia są fazowane a następnie dwie płaszczyzny boczne są szczotkowane. Detal jest przechwytywany przez drugie imadło w którym następne cztery krawędzie są fazowane, po tych czynnościach detal chwyta ostatnie imadło przesuwne i podjeżdża do czterech wrzecion gdzie następuje wywiercenie otworu fazowanie krawędzi otworu i gwintowanie otworu. Po tych czynnościach gotowa nakrętka spada do skrzynki na gotowe detale.  
 
Obrabiarka w układzie karuzeli ośmiowrzecionowa 

Obrabiarka w układzie karuzeli
Ośmiowrzecionowa Maszyna pobiera półfabrykat z magazynka, i mocuje go w uchwycie karuzeli. Po czym karuzela się obraca do pierwszego wrzeciona, to wrzeciono planuje jeden koniec pręta. Po tej czynności karuzela obraca się o jedno stanowisko i wykonywane jest wiercenie wiertłem cienkim. Karuzela obraca się ponownie do kolejnego wrzeciona gdzie jest rozwiercony otwór na większą grubość. Następnie jest wykonywane fazowanie końca pręta i odwrócenie na obracaku. Po odwróceniu te same czynności są wykonywane na drugim końcu detalu.
 
Maszyna do pecyzyjnego ucinania rurek od F18 do 80 długość od 16-120 
Maszyna do precyzyjnego ucinania rurek od średnicy 18 do 80 długość od 16-120 maszyna także fazuje oba końce rurki i planuję powierzchnie po ucięciu. Półfabrykat pobiera z zasobnika w którym mieści się osiem rur o średnicy 80mm lub więcej cieńszych.